Akce

SPIRITUÁL KVINTET - Vánoční koncert

Ne, 8. 12. 2019   19.00 hod.   Malá scéna Zlín

Přinášíme vánoční koncert skutečné české hudební legendy, nejdéle fungující české skupiny. Jedna z posledních možností vidět hudební legendu naživo!
Kapela Spirituál kvintet v současnosti vystupuje v následujícím složení: Zdenka Tichotová, Veronika Součková, Jiří Holoubek, Dušan Vančura, Jiří Tichota, Jiří Cerha, Pavel Peroutka. 
Seskupení, která spolu hraje téměř 60 let přináší v adventním čase koncert plný pohody a předvánočního rozjímání.
Délka koncertu cca 1:30 hod.

Vstupenky


Spirituál kvintet si připomene letos na podzim šedesát let na scéně. První česká folková skupina oslaví svoje narozeniny v dubnu 2020 deseti posledními koncerty v pražské Lucerně a rozloučí se po šedesáti letech se svými fanoušky.

Spirituál kvintet byl založen na podzim 1960 čtyřmi členy Vysokoškolského uměleckého souboru. Nesporným přínosem se stal příchod Karla Zicha o něco později. V této době vzniklo také první elpíčko - Písničky z roku raz dva, první česká folková deska, čerpající z domácích historických pramenů. Veřejný debut se konal v roku 1962 na Mezinárodním jazzovém festivalu v Karlových Varech. V začátcích své tvorby kapela pravidelně vystupovala v Divadle na Zábradlí, nebo v divadélku Ateliér ve Spálené ulici. Spirituál kvintet se také několikrát vítězně prosadil v již existujících přehlídkách folkové a country hudby (Porta, Zlaté Tele) a natočil první česky zpívané snímky (LP sampler Písně amerického západu). V polovině 70. let dochází k významným personálním změnám - na sólovou dráhu se vydává Karel Zich, který se na sklonku života ke Spirituálům opět vrátí. Výraznou posilu v tomto období představuje příchod bratrů Nedvědů a Ireny Budweiserové.

Skutečnou raritou je koncert z roku 1990, kdy si na Václavském náměstí v Praze se Spirituál kvintetem zazpívali hned dva prezidenti - Václav Havel a George Bush st. Spirituál kvintet je nejdéle fungující českou kapelou a i po téměř 60 letech je jejich hudba stále žádaná a oblíbená u posluchačů všech věkových kategorií.

Malá scéna Zlín

  • Ulice: Štefánikova 2987
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001
  • Stát: Česká republika

Agentura September

  • Ulice: Tř. T. Bati 190
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Donec nisl nunc, porta id pretium sit amet, pulvinar id purus.

Partneři

mafra
Emersion Software
InZlin