Akce

Oscar Wilde a Robbie Ross: LORDI

So, 18. 3. 2023   19.00 hod.   Malá scéna Zlín

Trochu skandální komedie s „jemnými" erotickými prvky na motivy korespondence Oscara Wildea a Robbieho Rosse, nevhodná pro mládež do 15 let a puritánsky založené diváky 
Hrají: Martin Hofmann, Filip Rajmont, Peter Serge Butko a Petr Brach  
Režie: Peter Serge Butko
Produkce: Next Picture Praha
Délka představení cca 2:30 hod.

Vstupenky online


Tři rozpustilí lordi hrají mezi sebou hru, ve které si rozdělují dámy. Za sexuální úspěchy a neúspěchy si nadělují červené a černé body. Až jednoho dne jeden z lordů poruší pravidla hry. 

S tou komedií i oběma zmíněnými pány to bylo ve skutečnosti mnohem zamotanější, postačí však informace, že ji Wilde s Rossem nikdy nedokončili a skončila by asi v propadlišti dějin, kdyby ji po více než 100 letech neobjevili nadšenci z okruhu Next Picture (spolek, který se snaží vzájemně přibližovat kulturu a umění mezi národy prostřednictvím filmových, divadelních a dalších počinů). Přeložil a zdramatizoval ji Ivan Remiaš. Text ve slovenštině nabídl českým hercům s tím, že pokud budou mít zájem hru nastudovat, bude přeložena do češtiny. Což se (naštěstí) nestalo.

Vzniklo veselé minimalistické představení s lehce předvídatelnou zápletkou (což ale v tomto případě ničemu nevadí) o třech rozpustilých lordech, kteří hrají tajnou hru. V ní systematicky svádí a „rozdělují si" londýnské dámy. Za sexuální úspěchy či neúspěchy s nimi si nadělují červené a černé body. Jeden z lordů však časem poruší pravidla hry (zamiluje se do ženy svého kamaráda, „spoluhráče" tajné hry) a nastane pořádný mazec.

Malá scéna Zlín

  • Ulice: Štefánikova 2987
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001
  • Stát: Česká republika

Agentura September

  • Ulice: Tř. T. Bati 190
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Donec nisl nunc, porta id pretium sit amet, pulvinar id purus.

Partneři

mafra
Emersion Software
InZlin

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.