THE BACKWARDS - Beatles revival

THE BACKWARDS jsou na hudební scéně již bezmála 30 let! Nejlepší způsob, jak to oslavit je vyrazit na výroční turné. To se uskuteční v příštím roce a bude rekapitulací úspěchů čtveřice muzikantů, kteří českou i Slovenskou republiku projeli křížem-krážem na cestách za svými posluchači.

Kapela The Backwards - Beatles revival je jedním z nejlepších Beatles tribute kapel na světě. Největším úspěchem čtveřice je dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kapela absolvuje ročně mnoho koncertů, vystoupení na veřejných i soukromých akcích různého charakteru.

Kapela na svých vystoupeních nabízí působivou hudebně - vizuální show, která potěší každého beatlemaniaka. Na svém repertoáru má několik druhů koncertů, skutečný průřez tvorbou Beatles od nesmělých koncertních začátků, až po období studiových úspěchů posledních let tvorby. Hraje i skladby, které Beatles na veřejnosti nikdy nehráli, protože jsou na koncertní provedení mimořádně náročné. V nejnovějším hudebním projektu pod názvem BEATLES LEGENDS kromě známých a osvědčených hitů z raného období "Beatlemánie", kapela ve 2. části zahraje skladby z alb Rubber Soul a Revolver. Ve 3. části diváci uslyší hity z alb Sgt. Pepper´s a Magical Mystery Tour a nakonec písně z období "Abbey Road" (Let It Be, Hey Jude, Something, Here Comes The Sun, Ob-la-di Ob-la-da, atd.).
Kapela se představí i v barevných uniformách a stylových kostýmech.

Skupina účinkovala také v hudebně - zábavných pořadech všech našich i slovenských televizí. Své hudební vzory s úspěchem ztvárnili v muzikálových a hudebně-dramatických projektech na scénách Divadla Spirála v Praze, Nové scény v Bratislavě a Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Hráli také jako předkapela v rámci turné ke 40. výročí působení kapely Olympic.

V srpnu roku 2007 kapela dobyla další metu - několikrát vystoupila v Liverpoolu v slavném Cavern clubu, kolébce Beatles. Hráli také v rádiu BBC Merseyside, navštívili místa spojené s historií Beatles a potkali se s lidmi, kteří pamatují éru největší a nejslavnější legendy v dějinách světové popmusic.

Beatlefest v New Yorku kapela pokořila podruhé v březnu 2003. Po pěti letech se "obhájci titulu z roku 1998" opět zúčastnili světového Beatlefestu a opět za ohlušujícícho řevu fanouškú i silné konkurence čítající tentokrát 44 kapel získali první místo.

Backwards přistupují k hudbě Beatles s respektem, úctou a snahou nejenom o kopírování hudebních postupů svých slavných vzorů. Neméně důležitý je pro ně také image, look, souhra a produkce, vedoucí k výsledku, který přesvědčí i nejkritičtějšího fanouška. K dosahování co nejvěrnějšího zvuku používají členové kapely originální hudební aparaturu kvalitních značek Vox, Rickenbacker, Gretsch, Höfner, Ludwig, atd.
Kapela často vystupuje také v USA, kažoročně absolvuje několik koncertů za "velkou louží" převážně v klubech. V Clevelandu se v roce 2005 představili jako předkapela RnR legendy Little Richarda na známém Beatles festivale Abbey Road On The River. 

Srhující výlet do hudební historie v doprovodu filharmonie je dalším stupínkem v hudební kariéře kapely. 10. srpna 2019 měl na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou premiéru projekt BEATLES SYMPHONIC. The Backwards vystoupili v doprovodu Moravské filharmonie Olomouc, pod taktovkou dirigenta Stanislava Vavřínka v rámci Hudebního festivalu Petra Dvorského před zraky téměř 1.500 nadšených diváků. Mimořádně úspěšný a náročný projekt pokračoval vystoupeními s Komorni filharmonií Pardubice, zlínskou Filharmonií Bohuslava Martinů a Filharmonií Hradec Králové.
V současné době se připravují další koncertní vystoupení s tímto zajímavým projektem.

The Backwards vystupují v tomto složení:

Dalibor Štroncer (John Lennon) - doprovodná kytara
Miroslav Džunko (Paul McCartney) - basová kytara
František Suchanský (George Harrison) - sólová kytara
Daniel Škorvaga (Ringo Starr) - bicí

Více informací o kapele naleznete také na: www.thebackwards.com

 

Aktuální termíny vystoupení kapely:

13. 7. OTROKOVICE - Otrokovické letní slavnosti
14. 7. KOŠICE - Botanická záhrada UPJŠ
30. 7. ROŽNOV POD RADHOŠŤEM - Valašské muzeum v přírodě
8. 8.  GALANTA - Galantské trhy
10. 8. VILÉMOV - Vilémovská pouť
7. 9.  PÍSEK U JABLUNKOVA - Písecké dožinky
14. 9. SNINA - Dni mesta
16. 10. PRIEVIDZA - Kultúrne a spoločenské stredisko
17. 10. BRUNTÁL - Městrské divadlo
31. 10. CHOMUTOV - Městské divadlo
6. 11. NÁCHOD - Méstské divadlo Dr.J. Čížka
8. 11. LITOMYŠL - Smetanův dům
20. 11. ČADCA - Dóm kulkúry
25. 11. KOŠICE - Mestské divadlo
29. 11. PRAHA - Divadlo Bez zábradlí
30. 11. SLANÝ - Městské divadlo
1. 12. OPAVA - Slezské divadlo
10. 12. PROSTĚJOV - Městské divadlo
15. 12. ŽIAR NAD HRONOM - SSOŠPg EGB ( bývalý Dom kultúry)
------------------------------------------------
Rok 2025:

9. 1.   BŘECLAV - Kino Koruna
13. 2. UHERSKÝ BROD - Dům kultury
20. 2. KRNOV - Městské divadlo
6. 3. TŘINEC - Kulturni dům TRISIA
6. 4. BRNO - Mahenovo divadlo
 

Partneři

Emersion Software
InZlin

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.