Akce

V. Blažek, Z. Podskalský, E. Illín, V. Hála: SVĚTÁCI

Ne, 11. 3. 2018   19.00 hod.   Academia centrum UTB Zlín

Slavný český film jako muzikál na divadelním jevišti. Kdo by neznal legendární bláznivou komedii o partě pokrývačů, kteří hledají povyražení v noční Praze.
Hrají a zpívají: Mahulena Bočanová / Adéla Gondíková, Monika Absolonová / Ivana Andrlová / Jana Zenáhlíková, Lumír Olšovský / Filip Tomsa / Viktor Limr, Dalibor Gondík / Zbyšek Pantůček, Aleš Háma / Martin Zounar, Jan Přeučil / Josef Oplt, Miriam Kantorková / Vlasta Peterková, Vlasta Žehrová / Olga Želenská a další.
Režie: Lumír Olšovský
Produkce: Divadelní společnost Háta Praha
Délka představení cca 2:30 hod.

Vstupenky


Parta tří fasádníků od Velhartic pracuje v Praze, v tom zářivém, velikém hlavním městě plném lákadel, zábavy a bujarého nočního života. Po dramatickém zážitku v grilbaru Diplomat, kde způsobí požár, se rozhodnou vzdělat v oblasti společenského chování. Doufají, že si napříště v takovém "lepším podniku" zaslouží, jako opravdoví světáci, společnost dam na úrovni. Odevzdají se do rukou zkušeného vychovatele, emeritního profesora tance a společenské výchovy. Kdo mohl tušit, že nakonec natrefí na trojici podobně "dobře vyškolených" lehkých dam?

Divadelní úprava v režie Lumíra Olšovského velmi důsledně dodržuje atmosféru, dobové reálie i kostýmy konce 60. let. Zárukou celkového vyznění představení je, že kromě známých herců ve Světácích hraje několik profesionálních zpěváků s hereckými zkušenostmi. Kritika na představení ocenila, že herecký i zpěvácký projev je velmi vyvážený a na jevišti skutečně ožívají postavy ze slavného filmu.

Academia centrum UTB Zlín

  • Ulice: Mostní 5139
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Partneři